KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139102
*
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 20:09:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 16:21:09
1
300 kr
15/3 20:09:49
2
Vinnande bud
16/3 19:47:30
3
400 kr
16/3 19:47:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Olof Stålhammar
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
nr 1313 9102
Olof Stålhammar
(1869-1945), Sverige
Oljemålning, "Snickare". Signerad, daterad 34. Olja på duk, 67x57 cm
Olof Stålhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/3 16:21:09 | 1 | 300 kr |
15/3 20:09:49 | 2 | Vinnande bud |
16/3 19:47:30 | 3 | 400 kr |
16/3 19:47:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olof Stålhammar
Olof StÃ¥lhammar, svensk bildkonstnär född 1869, död 1945.Läs mer om Olof StÃ¥lhammar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar olof stålhammar sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37